Siłacze do potęgi trzeciej

Hala F Targów Kielce w sobotę zamieniła się w arenę sportową. A to za sprawą odbywających się właśnie targów FIT WEEKEND i Mistrzostw Polski  w Trójboju  Siłowym Klasycznym.

Trójbój siłowy to  dyscyplina sportowa kompleksowo sprawdzająca siłę mięśni całego ciała. W jej skład wchodzą trzy boje, wykonywane w następującej kolejności: przysiad ze sztangą na barkach, wyciskanie sztangi z klatki piersiowej leżąc tyłem na ławeczce oraz martwy ciąg.  W Targach Kielce trwają właśnie Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 20 oraz Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiła się rekordowa liczba 153 zawodników, startujących  w odpowiednich kategoriach wagowych,  dla mężczyzn przewidziano ich 8, a dla kobiet 7.  Pojawiły się również pierwsze rekordy.  Siła i dobry trener –  tak określiła  swój klucz do sukcesu Katarzyna Stachyra,  tegoroczna zawodniczka, odnosząca  bardzo dobre wyniki w kategorii seniorów.  Wspaniała sportowa atmosfera oraz dobra organizacja – tak z kolei  określił  Mistrzostwa Włodzimierz Laskowski, Przewodniczący Kolegium Sędziów.

Jeśli chcecie zobaczyć zmagania największych siłaczy w Polsce  zapraszamy  na Targi FIT WEEKEND w Targach Kielce również w niedzielę 22 kwietnia w godz. 9.00-17.00.