Targi Kielce pełne sportowych emocji

Niesamowite multisportowa wydarzenie FIT Weekend 2018 odwiedziło ponad 5 tysięcy osób. Dwudniowa impreza rozgrywała się równocześnie w dwóch halach wystawienniczych Targów Kielce. Oprócz mistrzostw: kulturystyki i fitness, pole dance, muaythai i trójboju siłowego, mogliśmy podziwiać Grand Prix Karate i Amatorską Ligę MMA.

 

Wystawcy, zwiedzający, media i zawodnicy wskazywali na znaczenie kieleckiej wystawy jako najważniejszego wydarzenia fitness
i kulturystyki w naszym kraju. W tym roku Fit Weekend przyciągnął nie tylko fanów sztuk walki, takich jak boks tajski, MMA, karate czy sportów siłowych oraz kulturystyki i fitness. Impreza sportowa była okazją dla firm z branży do przedstawienia swojej oferty.

Najważniejszym i kulminacyjnym punktem wydarzenia były jak zawsze Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness, podczas których zaprezentowało się ponad 300 zawodników. Pierwszego dnia Fit Weekendu odbyły się zawody Amatorskiej Ligii MMA – 149 Puchar Octagonu, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Podobnie jak Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA do których zgłosiło się ponad 150 zawodników i zawodniczek, a do turnieju Grand Prix Polski Karate Kyokushin  – 152 zawodników z 18 klubów z całej Polski.

Wspaniała sportowa atmosfera oraz dobra organizacja – tak z kolei  określił  Mistrzostwa Polski  w Trójboju  Siłowym Włodzimierz Laskowski, Przewodniczący Kolegium Sędziów.

Fit Weekend przyciągnął pasjonatów różnorakich sportów. To właśnie dla nich organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Podczas Fit Weekend 2018 nikt nie mógł się nudzić. Odwiedzający wydarzenie mieli okazję wziąć udział, między innymi w mini-zawodach w spalaniu kalorii na czas, zajęciach w specjalnych butach Bounce Fit, maratonie na trampolinach czy spinningu rowerowym.

Nie mogło zabraknąć prestiżowych zawodów Pole Dance Show 2018. Zmagania zawodników oceniało światowej sławy jury w składzie: Oona Kivela, Allessandra Marchetti oraz Davide Lacagnina.

W sportowy weekend Targi Kielce odwiedziły gwiazdy sportu: piękne Siostry Krakowskie – Sandra i Agnieszka, trenerki fitness, popularne influencerki oraz Arkadiusz Tańcula, twórca Inżynierii Ciała, popularny trener personalny, który odmienił sylwetki i życie ponad 1000 Polaków.

W tym roku po raz pierwszy utworzono specjalną strefę Fit Weekend Challenge, gdzie na zwiedzających czekały bezpłatne porady dietetyków, trenerów personalnych i crossfit’u oraz maszyny modelujące sylwetkę.